Kartki na Chrzest

Chrzest to pierwsze duże wydarzenie w życiu malucha, którego najczęściej oczywiście nie będzie pamiętać. Bardzo dobrze będą za to pamiętali goście, jacy wraz z rodzicami będą się cieszyć z tego niezwykłego dnia. Lecz żeby mieli oni okazję wziąć udział w tej rodzinnej uroczystości, to wcześniej ich należy zaprosić, a świetnie będą się nadawać do tego zaproszenia na chrzest.

chrzest
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Spora ilość osób często z nich rezygnuje, ale z paru powodów nie powinno się tego robić. Przygotowanie zaproszeń na chrzest nie jest wielkim problemem, gdyż albo można kupić gotowe, albo coś oryginalnego samemu. Wybór takich zaproszeń jest bardzo duży – na niektórych będą się znajdować oryginalne grafiki, na innych wierszyki na chrzest, a jeśli ktoś będzie chciał, to również może umieścić zdjęcie swojego malucha. Continue reading „Kartki na Chrzest”

Kartki ślubne

Własne wesele to niejednokrotnie kilkanaście miesięcy intensywnych przygotowań, a poza tym konieczność pozałatwiania dużej ilości organizacyjnych spraw. Zarówno dużych, takich jak wybranie sali, orkiestry czy sukni, jak również drobniejszych, typu elegancki samochód, wiązanka czy zaproszenia ślubne.

wesele
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Przy tej ostatniej kwestii sporo par dość beztrosko do niej podchodzi, a tymczasem zaproszenia na ślub mają ogromne znaczenie. Po pierwsze pełnią one funkcję informacyjną – to w końcu zaproszenie weselne zawierać będzie miejsce, godzinę i datę uroczystości, która ma się odbyć. Lecz równie ważne będzie to, że wręczane najbliższym, znajomym i przyjaciołom zaproszenia na wesele są pewnego rodzaju wizytówką Młodej Pary. Continue reading „Kartki ślubne”

Kartki na Komunię

Komunijna uroczystość powinna być przygotowana w staranny sposób, gdyż jest to bardzo ważne wydarzenie w życiu młodego człowieka. Jedną z bardziej istotnych rzeczy w czasie tych przygotowań będzie zaproszenie bliskich i rodziny, którzy będą w niej uczestniczyć.

komunia
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Cały czas, z uwagi na charakter tej niedzieli, praktykuje się zaproszenia komunijne wersji papierowej, unikać raczej należy używania tylko formy słownej. W szczególności, że dziecko przede wszystkim będzie chciało samo je wręczać, a dodatkowo może też takie zaproszenia na komunię samodzielnie zrobić. Zapewne nie będą one tak idealne, jak kupione w sklepie, lecz czas i zaangażowanie włożone w przygotowanie zaproszeń z całą pewnością zostaną docenione. Continue reading „Kartki na Komunię”

Wzór zaproszenia na ślub - zakaz kopiowania artykułów ze strony